October 20, 2021, 3:48 pm

Утpe aвиoнcкo пpcкaњe пpoтив лapви oд кoмapци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градот Скопје ги известува граѓаните дека во текот на утрешниот ден (27.04.2021 година, вторник) на подрачјето на градот Скопје ќе се врши авионска и терестрична дезинсекција против ларви од комарци.

Авионската дезинсекција (втора фаза) против ларви од комарци ќе се врши во раните утрински часови, а терестричната дезинсекција (втора фаза) ќе се реализира во текот на денот.

Доколку временските услови не го дозволуваат прскањето, авионската дезинсекција ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин.

Се известуваат пчеларите навреме да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Latest News

Во куќа во велешко Горно Оризари пронајдена мpтва 66-годишна жена

Во СВР Велес вчера во 13.20 часот било пријавено дека во домот на ул.„Сараевска“ во село Горно Оризари, велешко,...

More Articles Like This