October 24, 2021, 7:45 am

Утpoвo cтyдeнo, вo тeкoт нa дeнoт oчeкyвajтe coнцe и тeмпеpaтypи до 24 степени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утрово е студено, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и потопло.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 8, а максималната ќе достигне од 22 до 28 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Latest News

До кpajoт нa гoдинaвa чeтиpи нoви aвиoдecтинaции oд Скопје

Во првите девет месеци од годинава на македонските аеродроми се превезени за 57 проценти повеќе патници во однос на...

More Articles Like This