December 6, 2021, 7:18 am

УФРЛЕНИ ПРОВОКАТОРИ: Вербално нападнат репортерот на Инфомакс, лице во качулка се обиде да му ја земе камерата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Уфрлени провокатори се обидоа да исценираат инцидент на протестот пред Собранието на Р.Македонија веднаш по почетокот на преносот во живо на „Инфомакс.мк“.

Лице во качулка му се приближи на репортерот на Инфомакс, веднаш по почетокот на преносот во живо, во напад кој изгледаше како инструиран и претходно нарачан, имајќи во предвид дека тајмингот на нападот беше речиси веднаш по стартот на преносот во живо.

Според репортерот, се работи за 3-4 лица, кои не се дел од демонстрантите или „Комитите“ туку дел од лица од КПУ Идризово.

Протестот продолжува, а можете да го следите тука.

 

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...

More Articles Like This