October 28, 2021, 5:55 am

УХМР издaдe пpeдyпpeдyвaњe: Еве кaквo вpeмe нe oчeкyвa вo нapeдниoт пepиoд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Во четврток времето ќе биде претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во петок времето ќе биде наутро студено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Во сабота времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе ддува слаб до умерен северен ветер.

УХМР за денеска издаде и актуелно предупредување:

Под влијание на продор на постудена воздушна маса до четврток ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо време со умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец. Утре ќе има повремен локален дожд. Од четврток до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски, кога на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This