УХМР најавува кога ќе престане да врне – Во една недела и пролет и зима

  • April 15, 2019

Времето денеска во целата земја ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни со грмежи во форма на невреме.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 15 Целзиусови степени, Крива Паланка 10, Берово 9, Маврово 4, Кавадарци 15, Охрид и Битола 11, Дојран 16 степени.

И утре слично време, а промена дури од среда, кога ќе видиме сонце

Претходно «
Следно »