УХМР со вонpeдна временска прогноза: Најавува обилен пopoен дожд, силен ветep и гpaд

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд, чести електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град. УВ=7

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната од 20 до максимални 35 степени.

Во Скопје слично време со максимална дневна температура до 30 степени.

Ваквото време ќе продолжи и во текот на утрешниот ден. Според метеоролозите стабилизација се очекува од среда кога времето ќе биде сончево со мала локална облачност, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This