October 18, 2021, 2:10 am

УХМР со детална прогноза: Ново изненадување со времето

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде претежно облачно со појава на слаба магла по котлините и по речните долини, каде ќе преовладува претежно тивко. На повисоките места и на планините ќе има сончеви периоди а ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Локално, особено во јужните и западните делови на земјава ќе има услови за слаби проврнувања на дожд, а снег на планините.

sneg-3

За викендот дневната температурата ќе опадне за неколку степени. Од понеделник пак се очекува опаѓање на утринската а преку  денот покачување на дневната  температура.

 

Latest News

Целосно обработени податоците од Градско, Дојран, Лозово, Росоман и Центар Жупа, ова се резултатите

На веб-страницата на Државната изборна комисија објавени се првичните резултати од пет општини каде се обработени 100 отсто од...

More Articles Like This