October 25, 2021, 8:30 am

УХМР co вpeмeнcкa пpoгнoзa зa cлeднитe дeнoви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде утрото ведро и студено со негативни температури. Преку денот претежно сончево со слаб ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Прогноза за 28.03.2021: Минимална температура: -3°C до 4°C, Максимална температура: 12°C до 20°C. Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 29.03.2021: Минимална температура: -1°C до 6°C, Максимална температура: 13°C до 21°C. Сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 30.03.2021: Минимална температура: 0°C до 7°C, Максимална температура: 12°C до 20°C. Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Latest News

Латас: Никој пoлa oд cвoитe гpaѓaни нe ги нapeкoл злo…

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This