December 9, 2021, 12:12 pm

УХМР co пpoгнoзa: Дo пeток co чaдopи, пoтoa cлeдyвa cтaбилизaциja нa вpeмeтo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

До петок ќе се задржи променливо време со повремен дожд, информира УХМР.

Утре, пообилни врнежи ќе има во западните делови каде повремено ќе бидат поројни и се очекува да наврнат до 20 л/м2.

Во петок претпладне ќе има повремен локален дожд со послаб интензитет, а од попладневните часови ќе настапи постепено стабилизирање на времето. Утринските температури ќе опаднат, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This