УХРМ СО ПРOГНОЗA: Сончево и топло до крајот на Октомври

  • October 11, 2019

 

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека наредните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време.

Ова е временската за цел месец. Според Accuweather, времето ќе биде сончево и топло, со само неколку дена дожд.

 

Претходно «
Следно »