December 9, 2021, 9:26 am

Учeници од Гостивар иcтeпaни – eдниoт пoвpeдeн co ocтap пpeдмeт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.10.2021 во 18:30 часот во Полициската станица Гостивар, ученик во средно училиште во Гостивар пријавил дека околу 16:30 часот во кругот на училиштето две лица од с.Добридол, кои ги познавал, дошле и започнале физичка пресметка со него и неговите другари.

При нападот едниот од нив со остар предмет му нанел повреда на раката.

Се работи на расчистување на случајот.

Latest News

Лебот и млекото се пoeвтини во Германија: Ценовниот шok за 3000 денари ја поскапе потрошувачката кошница во Македонија

Од ВМРО-ДПМНЕ испратија критики до Владата на Република Македонија, за задоцнетата и лошо водена економска политика, со која неуспешно...

More Articles Like This