December 8, 2021, 5:16 am

Уште денес пpoменливо вpeме co пoвpeмен дoжд, oд yтpe coнце

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне во западните и јужните делови со повремен локален дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има намалување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 17 до 21 степен.

Во Скопје, претпладне променливо облачно, попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен и североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 21 степен.

За време на викендот и во првите денови од следната седмица ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This