May 16, 2021, 10:21 am

Уште еден лекaр ја зaгyби битkaта со kopонавирусот

Поврзано

- Advertisement -

Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук објави дека почина лекарот д-р Сенат Грбовиќ, од компликации со коронавирусот.

Работел како лекар во Брзата помош во Здравствениот дом во Скопје, почина на 53 годишна возраст.

Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари на Фејсбук искажаа сочуство:

„Уште една загуба на лекар во оваа пандемија. Сочувство до фамилијата на др. Сенат“, напишаа на објавата.

 

Latest News

Дo кoгa миcлaт Спасовски и Заев дa мoлчaт зoштo мy дaлe пoлициcкo oбeзбeдyвaњe нa kpиминaлeцoт Седат Пекер?

До кога мислат Спасовски и Заев да молчат зошто му дале полициско обезбедување на криминалецот Седат Пекер?! Полициско обезбедување...

More Articles Like This