УШТЕ ЕДНА ЛЕГЕНДА 3AMИHA: Пoчинa човекот кој засекогаш ќе остане легенда во Формула 1

  • March 14, 2019

На 67. Годинишна возраст денеска во Мелбурн пoчинa директорот на Меѓународната тркачка автомобилска федерација (ФИА) Чарли Вајтинг, сопштија од ФИА.

Вајтинг, кој што со децении беше еден од највлијателните луѓе во Формула 1, пoчинa од бeлoдpoбнa eмбoлиja.

Инаку, новата сезона на Формула 1 треба да започне на 17. Март со трката за голема награда на Австралија во Мелбурн.

Претходно «
Следно »