September 18, 2021, 8:42 am

Уште една македонска радост: Нашата Миа победи во квалификациската трка во Токио

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонската олимпијка и пливачка Миа Блажевска Еминова оствари најдобар резултат во втората квалификациона трка во дисциплината 100 метри слободно.

Таа на ОИ во Токио го освои првото место со време од 57 секунди и 19 стотинки.

15-годишната Миа ја постигна Б-олимписката норма пред нешто повеќе од еден месец, на Меѓународниот пливачки митинг во Белград.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Денеска иcтeкува рoкот за потврдyвање на сите листи на кандидaти за градoначалници и совeтници

Денеска истекува рокот до кој општинските изборни комисии (ОИК) официјално треба да ги потврдат сите листи на кандидати за...

More Articles Like This