УШТЕ ЕДНА СТРАШНА СООБРАЌАЈКА: Скопјанец удрил во мотор во населбата Даме Груев

  • March 27, 2018
  • Коментари

Автомобил вечерва удри уште еден моториклист во скопската населба Даме Груев, кај училиштето Страшо Пинџур.

Полицијата вршеше увид на местото на настанот, а не е познато со каки повреди поминал моторциклистот.

Сообраќајна несреќа во која учествувале мотоцикл и комбе се случила на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов” попладнево.

Од полицијата ја потврдуваат несреќата која кај нив е пријавена во 14:50 часот и додаваат дека по полицискиот увид ќе бидат познати повеќе детали.

Според информациите од терен, на лице место се наоѓаше и возило на Брза помош, најверојатно поради повреди на мотоциклистот.

Претходно «
Следно »