УШТЕ ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА НА МАКЕДОНСКИТЕ ПАТИШТА: Се забил во камион и загинал на лице место на патот Гевгелија-Миравци!

Поврзано

Детали за сообраќајната нeсрeќа: Пожарникaри ги ваделе поврeдените лица

Тешка сообраќајна нeсреќа вечерва во 21:30 часот се случи на патот Штип-Радовиш, во која учествувале три возила. Портпаролот на...

Повредeни 13 лица во тешка сообраќајка во близина на штипското село Лакавица

Тринаесет лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа која се случи вечерва во близина на штипското село Лакавица во...

Скопјанец нaпaднaл полицаец, па скокнал во Вардар за да избeга….

На 11.07.2020 во 16.00 часот пред Кривичен суд Скопје, полициски службеник вршејќи обезбедување на Е.А.(33) од Скопје, на кого...
- Advertisement -

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која вчера околу 15 часот се случи на регионалниот пат Гевгелија-Миравци, во близина на село Милетково.

soobrakajka-2

-М.К.(42) од с.Прдејци-Гевгелија, управувајќи „Фиат Темпра“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола и удрил во товарно возило „Мерцедес“ со полуприколка „Шмитц“ управувано од О.К.(39) од Гевгелија. Во незгодата М.К. починал на лице место, а смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош,информираат од полицијата.

Увид на местото на несреќата извршила полициска екипа од ПС Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

За време на увидот од 15 до 18 часот сообраќајот бил во прекин, а бил пренасочен кон магистралниот пат М1 клучка „Удово“.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This