УШТЕ НЕ Е ГОТОВО: „Игра на тронови“ продолжува во 2022 година

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Продолжението за „Игра на тронови“ ќе започне да се прикажува во 2022 година, пишува theverge.com.

Проектот ќе го води Џорџ Р. Р. Мартин и Рајан Кондал, Мигуел Сапочник ќе биде водечки продуцент и режисер на серијата „House of the Dragon“.

Водителот на програмата за телевизиската куќа HBO, Кеси Блојс, изјавил дека развојот на овој проект „ќе биде приоритет број еден“.

За епизодите кои следат започнало пишувањето на сценарио според книгата „Fire and Blood“ на познатиот автор. Случувањето ќе се одвива 300 години пред оригиналната серија, а ќе се посвети на односите и потфатите на Куќата Тајгериен.

Блојс не сакал многу да открива за содржината, но открил дека станува збор за „голем и захтевен проект“.

Тој само го навел отприлика датумот за почеток на прикажувањето, бидејќи „било прерано за прецизни термини“.

 

View this post on Instagram

 

Characters posters are here. #ForTheThrone

A post shared by gameofthrones (@gameofthrones) on

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести