September 27, 2021, 11:48 am

Уште не се пристигнати германските експерти, од Влада не знаат кога ќе дојдат

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четворицата германски експерти, кои треба да помогнат во истрагата и да ги утврдат причинирте за пожарот во модуларната болница во Тетово во која животот го загубија 14 лица, сè уште не се пристигнати, иако од трагедијата поминаа седум дена.

Денеска четворицата експерти не се пристигнати. Очекуваме тие да пристигнат деновиве, изјави на денешната пресконференција владиниот портпарол Душко Арсовски.

На прашањето до каде е истрагата, Арсовски ги упати новинарите одговорите да ги побараат од надлежните истражни органи, кои, според него, функционираат независно од извршната власт.

И ние апелираме истрагата да се заврши што побрзо до надлежните органи, рече Арсовски.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...

More Articles Like This