October 21, 2021, 12:54 pm

Уaпceни девет лица кои подготвувале тepopистички нaпaд во Холандија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Холандската полиција приведе девет лица во Ајндховен под сомнение дека подготвувале терористички напад, соопшти холандското Обвинителство.

Сите осомничени имаат холандски пасоши, и се на возраст меѓу 18 и 31 година. Осум од нив се родени во Холандија, еден во Авганистан. Приведените биле поддржувачи на идеите на терористичката организација ИД, соопшти обвинителството.

Лицата биле приведени вчера кога се извршени претреси во голем број домови. Во нив не е пронајдено оружје или експлозив.

Latest News

(Фото) За мoдepнo Скопје: Со 250 нoви eкo aвтoбycи дo пoдoбap гpaдcки пpeвoз, пopaчa Арcoвскa

Во 30 минутното возење низ Скопје можевме да приметиме дека непријатно е возењето посебно кога станува збор за дупките...

More Articles Like This