October 27, 2021, 7:50 pm

Уaпceн дилep од Скопје по извршен пpeтpec во неговиот дом

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лицето е приведено во ПС Центар и против него ќе се поднесе соодветна пријава, наведуваат од МВР.

Полициски службеници од СВР-Скопје од Единицата за недозволена трговија денеска привеле едно лице од Скопје, кај кого пронашле кафеава прашкаста материја и дигитална вага.

– Полициски службеници од СВР Скопје- Единица за недозволена трговија, по претходно добиена судска наредба од Основен кривичен суд- Скопје, извршија претрес во дом кај Ѓ. С. (42) од Скопје и при претресот е пронајдена кафеава прашкаста материја и дигитална вага. Лицето е приведено во ПС Центар и против него ќе се поднесе соодветна пријава, наведуваат од МВР

Latest News

Коњановски: Кондовски нема проекти, ги копирал проектите кои СДСМ ги вети во 2017, но не ги направи, четири години исти лаги

„Нашата програма е направена според принципот на компетентност, отчетност, одговорност, но и точна финансиска конструкција на тоа што треба...

More Articles Like This