October 24, 2021, 4:01 am

Уaпceн сoвeтникoт на цpнoгoрcкиот пpeтceдaтел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Подгорица, 5 септември 2021 (МИА) – Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ објави дека е уапсен Веселин Вељовиќ, советник на претседателот на државата поради немирите во Цетиње.

Според РТЦГ уапсени се и други пет лица.

Ја известувам јавноста дека брзата полициска акција, која ја наредив, само што стави лисици на Веселин Вељовиќ, објави Кривокапиќ на Твитер.

Вицепремиерот Дритан Абазовиќ објави видео на Твитер и напиша дека се гледа како Веселин Вељовиќ и група пратеници на ДПС го започнале нападот врз полицијата утрово.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This