УAПCEH УБEИЦOT НА МАРТИН ЈАНУШЕВ: Пoлициjaтa го yaпcи Филип Секуловски-Кобра за yбиcтвoтo на младиот фудбалер во Аеродром

  • October 14, 2019

Полицијата вечерва го уапси Филип Секуловски Кобра , убиец на Мартин Јанушев , кој пред две години беше убиен пред својот дом во скопската населба Аеродром.

Од МВР за Канал 5 информираат дека Филип Секуловски Кобра е веќе спроведен во затворот во Шутка.

Младиот фудбалер беше застелан пред неговиот дом на 4. ноември  2017 , по што Секуловски беше во бегство. 28- годишниот Јанушев беше фудбалер на клубовите Локомотива, Маџари солидарност и 11 Октомври.

Претходно «
Следно »