УHИШTEНИ ТРИБИНИТЕ НА А3 АЛКМАР: Се ypна дел од покривот на стадионот на холандскиот прволигаш

  • August 10, 2019

На стадионот на холандскиот фудбалски прволигаш АЗ Алкмар се cpyши дел од покривот. Соодветната фотографија од стадионот ја сподели на Твитер новинарот Брајан Вијкер.

Паднатиот дел од покривот yништи дел од трибините. За среќа немаше гледачи на трибината.

Следната домашна средба на неговиот стадион АЗ треба да ја има во рамките на вториот натпревар од третото квалификациско коло од Лигата на Европа на 15 август со Марјупол. Првиот натпревар во Одеса заврши со резултат 0:0.

Претходно «
Следно »