Уkpaдено оклопно воено возило „Хамви“ вредно 120.000 долари од Националната гарда во Лос Анџелес

Поврзано

„Цpвeн aлapм зa нaшaтa плaнeтa“: Нajнoвиoт извeштaj нa OH пpeдyпpeдyвa нa нeдocтaтoк нa глoбaлнa aмбициja зa cпpaвyвaњe co климaтcкaтa kpизa

До крајот на 2020 година, земјите требаше да достават ажурирани и поамбициозни национално утврдени придонеси (НДЦ) за справување со...

Paзбиена kpиминална мpeжa сo лaжни вakцини

Полицијата уапси 84 осомничени и заплени илјадници лажни вакцини против ковид-19 во рации во Кина и Јужна Африка. Ова...

(Видео) Beнeциja пpecyши: Kaнaлитe пpeтвоpeни во вaлkaни poвови

Италијанскиот град прочуен по своите канали и романтичните пловења со гондолите, создава сосема различна слика во време на големата...
- Advertisement -

Во југоисточниот дел на градот е пронајдено оклопно воено возило „Хамви“ вредно 120.000 долари, украдено од зградата на Националната гарда во Лос Анџелес, објави Федералното биро за истраги (ФБИ).

Не е јасно дали возилото е оштетено, пренесува Ен-Би-Си Лос Анџелес.

Според изјавата на портпаролката на ФБИ Лори Амилер, кражбата се случила пред пет дена.

Возилото е пронајдено под надвозникот, во близина на булеварот Бандини во Вернон, во средата наутро.

ФБИ понуди награда од 10.000 УСД за информации што можат да помогнат да се најдат.

Кражбата може да резултира со 10-годишна федерална затворска казна.

Многумина изразија изненадување што воено возило за маскирање може да биде украдено од воен објект и не може да се најде толку подолг период, според Ен-Би-Си, пренесува Танјуг.

Latest News

Во XpBaтска се појави чешкиoт вид на kopoнавирус

Институтот „Руѓер Бошковиќ“ потврди дека, покрај бразилскиот, њујоршкиот, британскиот и јужноафриканскиот вид на коронавирус, во Хрватска се појавил и...

More Articles Like This