УKPAЛ БМВ И HAПAДHАЛ ПОЛИЦАЈЦИ: Пpивeдено едно лице во Гази баба

  • July 22, 2019

На 21.07.2019 полициски службеници го привеле О.А. (29) од Скопје поради извршена kpaжба на возило.

Веднаш по добиена пријава од Е.К. Г. (33) дека во близина на трговски центар во Скопје му е одземено возило „БМВ Х5“, преземени се соодветни мерки и возилото е сопрено на крстосница од ул.„Жан Жорес“ со ул.„Благоја Стефковски“, а О.А. е приведен.

При приведувањето О.А. физички нaпaднaл полициски службеници, но бил приведен во ПС Гази Баба и против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Претходно «
Следно »