August 15, 2020, 5:45 pm

ФАРАЖ ЈА ФРЛИ ПРВАТА ЛОПАТА-ВЕЛИ: Европската Унија ќе се распадне за помалце од 10 години

Поврзано

Kpитичнo во Индиja – Bо eдeн дeн peгиcтpиpaни peкоpдни 65 илjaди нoвoинфициpaни со Koвид-19

Индиското Министерство за здравство во саботата информираше дека најмалку 65.002 лица биле позитивно тестирани за Ковид-19 во текот на...

Помпео во посета на Полска, потпишан договор за вoeна соработка

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и полскиот министер за одбрaна Мариуш Блашчак денеска во Варшава потпишаа договор за одбрaнбена...

Необична тpaгедија: Риба yби рибар во Австралија

Еден рибар пoчинa, откако голема риба скокнала во чамецот од каде ловел, го yдрилa мажот по градите и го...
- Advertisement -

Зборувајќи во Европскиот парламент, Најџал Фараж лидер на партијата за Брегзит рекол ако Брегзит половина успее, “овие институции нема да бидат тука во рок од десет години“.

Фареж рекол дек ќе продолжи со кампања “ширум Европа“ против ЕУ во наредните месеци и години и препознал три земји – Италија, Данска и Полска – кои највероватно се следни што ќе ја напуштат ЕУ. “Тие се меѓу првите“ “

Фараж предвидува дека Италија, Данска и Полска можат да заминат, велејќи: Начинот на кој од ЕУ ги навредуваше Полјаците вероватно е премногу од она што тие можат да поднесат. Минатогодишната анкетата во Полска покажала – Полјаците веруваат во тоа дека ЕУ има негативно влијание врз нивниот живот“.

Во разговор за магазинот ЕУ Парламен, Фараж предвидел дека ЕУ ќе се распадне “за 10 години“, поради сеизмичкото влијание на Брегзит. Фараж, чија партија на последните еврипски избори освоила 29 манади, верува дека Британија ќе се покаже како “ударен чекан“ за ЕУ, додавајќи, “и тоа е добра работа“.

Latest News

(Видео) Цpн гycт чaд ја пpeкpи Атина – Из6yвнa пoжap во фaбpикa

Облак од густ црн чад ја прекри Атина откако избувна пожар во фабрика за рециклирање пластика во саботата наутро. Пожарот...

(Видео) Зaглaвeнитe Албанци пoчнaa пpoтecт на гpчкaтa гpaницa, aмбyлaнтнo вoзилo пpeгaзи дeтe

Илјадници Албанци почнаа протест на грчко-албанската граница Какавија, откако од вчера, пред истекот на рокот до 3 часот наутро за воведување на новите грчки...

Кoj ce извeкoл пapи со инcaјдepcки инфopмaции од Еуpoстaндаpд бaнкa? – Тeчaт poкoвитe за oбeштeтyвaњe

Кој се повлекувал пари пред да пропадне Еуростанадард банката? Дали имало инсајдерски информации од Народаната банка дека и се спрема пропаст неколку месеци порано,...

Oпштинa Бутел лидep во пpивpeмeни вpaбoтyвaњa, пoткyп или пoтpeбa?

Општина Бутел е лидер во привремените вработувања на ниво на територија на државата, втора на листата е УЈП, следува општина Гази Баба, АВМУ. Дали со...

Кoрoнaвиpyc во пcихиjaтpиcкaтa бoлницa во Демир Хисар, пoчинa пaциeнткa, 12 се зaрaзeни

Корона вирусот влезе во Психијатриската болница во Демир Хисар каде се заболени 12 пациенти, а една штитеничка почина како потврден позитивен случај, а тоа...

More Articles Like This