October 19, 2021, 3:40 pm

ФАРМАЦЕВТСКАТА МАФИЈА НА ВЛАСТ: Солза Грчева за новиот министер за здравство Венко Филипче

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Синот и внук на најголемите шверцери во историјата на нашето здравство избраа за министер за здравство, обвинува Солза Грчева.

-Ова станува од страшно, пострашно. За Министер за здравство, поради кој здравството беше обезглавено цели 4 месеци, избран синот и внук на најголемите шверцери во историјата на нашето здравство. Луѓе кои препакуваа лекови со поминат рок, луѓе кои беа фатени со полна торба пари кои ги изнесувале преку граница. А Алијансата ќе седела во Влада се до изгласување на Законот за јазици. Сето собрано е слика и прилика на една корумпирана, слаба и немоќна држава. Тоа мора да се промени, порачува Грчева преку својот Фејсбук профил.

Latest News

Огpaбена аптека во Кисела Вода

Во СВР Скопје вчера околу 20:55 часот било пријавено дека во аптека на ул.„Христо Татарчев“, едно лице со закана...

More Articles Like This