ФАТЕНИ ВО ЛАГА: Во Штип евидентирани 14 заболени, МЗ објави дека има само еден

Поврзано

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните...

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се...

Германија ќе воведе пocтрoги мepки во бopбaтa пpoтив Koвид-19

Германија планира да воведе построги мерки за спречување на коронавирусот на локално ниво и надминување на заканата од втор...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Штип Иван Јорданов преку статус на Фејсбук прашува зошто граѓаните на Штип денес добија неточна и задоцнета информација за бројот на новозаболени?

Зошто граѓаните на Штип денес добија неточна и задоцнета информација за бројот на новозаболени?

Во интерес на јавното здравје должни сме да ги информираме граѓаните за следново:

Во денешна контактна емисија за регионален медиум, директорот на Клиничката болница Штип, потврди дека денес во Штип се евидентирани 14 новозаболени пациенти.

Неколку часа подоцна, на официјалната страна на Министерство за Здравство е објавен податок од само еден новозаболен во последните 24 часа.

До нас стигаат информации дека во градот се појавени повеќе кластери на заразени со корона вирус. Бројката на заразени на дневна основа веќе брои над десетици лица и истата континуирано расте. Бидејќи властите се неодговорни кон јавното здравје ги прашуваме.

Зошто упорно ја сокриваат реалната слика за состојбата во град Штип играјќи си со здравјето на граѓаните?

Зошто власта води политичка кампања во услови на висок здравствен ризик за граѓаните?, прашува Јорданов.

❓ЗОШТО граѓаните на Штип денес добија неточна и задоцнета информација за бројот на новозаболени? ‼️ Во интерес на…

Julkaissut Иван Јорданов Tiistaina 2. kesäkuuta 2020

Latest News

Изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен, бројките на ДИК не одговараат со реалната ситуација на терен

Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека изборен инженеринг кој е повеќе од очигледен бидејќи последните...

Неколку инциденти со пукање регистрирани доцна синоќа

Синоќа околу 22.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во градинка на ул.„Коста Новаковиќ“, додека се вршело пребројување на гласачки материјал, се слушнало...

Еколошка катастрофа во Вардар, инспектори на терен се бара виновникот

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека вчера по добиена дојава за загадување на Вардар со црвена боја во близина на Бетонската база -Бетон,...

Екстремни мерки во Србија поради зголемувањето на бројот на заболени

Владата на Србија денеска донесе нови мерки, на предлог на Кризниот штаб за заштита од коронавирусот, со кои се предвидува забрана за собирање на...

Детската клиникa постави монтажна општа амбуланта за зaштитa од ширење на кopoнавирусот

Министерството за здравство денеска соопшти дека е поставена монтажна општа амбуланта во состав на Универзитетската клиника за детски болести, како дел од активностите за...

More Articles Like This