November 27, 2021, 10:40 am

Фатен со возило полно мyниција: Kpивична за скопјанец поради нeлeгално поседување мyниција за полyавтоматско и автоматско opyжје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.М.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи”. На 22.07.2021 околу 17.30 часот на ул.„Интернационални бригади” во Скопје, полициски службеници од извршиле преглед на патничко возило „фолксваген голф”, управувано од Н.М., при што пронашле и одзеле 200 куршуми непозната марка, калибар 7.62 х 25 мм, наменети за полуавтоматски пиштол, како и од автоматско огнено оружје за кои не поседувал дозвола.

Latest News

Македонското прашање тема на преговрите за нова бугарска влада

Потенцијалните партнери во идната влада на Бугарија ги продолжуваат консултациите за најважните области од програмата за потенцијално заедничко владеење,...

More Articles Like This