ФЕДЕРЕР СЕ ВРАЌА НА ЗЕМЈЕНА ПОДЛОГА ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Швајцарскиот тениски ас го најави своето учество на Мадрид Опен

  • February 20, 2019

Швајцарскиот тениски ас и 20-кратен гренд слем шампион, Роџер Федерер го најави своето враќање на земјината подлога.

Тој избегнуваше да настапува на земја речиси две години, а за последен пат учествуваше на мастерсот во Австралија.

Тој на својот Твитер профил го најави своето учество на турнирот во Мадрид кој се игра токму на земјена подлога.

Овој турнир во минатато му одговараше на швајцарецет, а токму во Мадрид ги одиграа и наинтересните дуели со неговиот конкурен Рафаел Надал

https://twitter.com/MutuaMadridOpen/status/1098159986323193856

Претходно «
Следно »