Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Поврзано

Состојба по општини во Скопје, најмногу зaразени во Чаир, Аеродром и Кисела Вода

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11.128, бројката на оздравени пациенти е...

Скопје и Штип со најмногу зaболени, над 200 случаи во уште неколку градoви

Скопје е на врвот со најмногу активни случаи на ковид-19 или вкупно 1363 лица, а веднаш зад него на...

Среде најголемата криза покачени сметки за струја, во соседство намалување како помош на граѓаните

Со една просечна плата Македонецот може да подмири околу 17 сметки за струја, Хрватот 45, додека Британецот со месечната...
- Advertisement -

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи. Според неговите сознанија Фетаи веќе подолг период е во романтична врска со екс специјалниот јавен обвинител Гаврил Бубевски. Но она што ја актуелизира оваа информација според Неделковски е тоа штои двајцата обвинители се позитивни на коронавирусот. Според него Јовевски, Русковска и како што вели комплетната банда работат на прикривање на случајот. Тој ја отвора дилемата дали се заразени и Бојан Јовановски и неговиот адвокат имајќи во предвид дека истите пред само неколку дена поднесоа повеќе од 30 кривични пријави.

-Љубовниот пар Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски се позитивни на Корона вирусот.

Криминалното правосудство на Зоран Заев ја крие оваа работа.

Јовевски, Русковска, Брада и комплетната обвинителска банда го кријат овој скандал.

Кривично дело чинат обвинителите заразувајки колеги, клиенти и граѓани.

Дали се заразени и Боки 13 и неговиот адвокат кои пријавуваа докази за кривичен прогон?

Време е обвинителството да се дезифинцира, комплетно, пишува Неделковски.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This