Фетаи и Бубевски позитивни на корона?

Поврзано

Повторно висок број новопримени во Скопје: Дневна состојба во Koвид-центрите

Во Скопје се хоспитализирани 39 нови пациенти со компликации од коронавирусот, со што бројката сега изнесува 323 лица кои...

Aдeми: Mнозинcтвото има koнзистентнocт и вo нaшитe cтaвoви и вo пoлитичкoто дeлyвaњe

Со вчерашното гласање на доверба на Владата се расчистија дилемите наметнати од опозицијата за нестабилно владејачко мозинство, изјави денеска...

(Видео) Стоилковски: Дaли зaд милиoнcкитe тeндepи вo здpaвcтвo нa Кубис Meдикал ce кpиe Cинepџи нa Горан Филипов?

Венко Филипче трет ден молчи за милионските набавки на Кубис Медикал, на кои што им потпишува милионски тендери, додека...
- Advertisement -

Новинарот Миленко Неделковски на својот Фејсбук профил откри детали за љубовниот живот на екс специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи. Според неговите сознанија Фетаи веќе подолг период е во романтична врска со екс специјалниот јавен обвинител Гаврил Бубевски. Но она што ја актуелизира оваа информација според Неделковски е тоа штои двајцата обвинители се позитивни на коронавирусот. Според него Јовевски, Русковска и како што вели комплетната банда работат на прикривање на случајот. Тој ја отвора дилемата дали се заразени и Бојан Јовановски и неговиот адвокат имајќи во предвид дека истите пред само неколку дена поднесоа повеќе од 30 кривични пријави.

-Љубовниот пар Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски се позитивни на Корона вирусот.

Криминалното правосудство на Зоран Заев ја крие оваа работа.

Јовевски, Русковска, Брада и комплетната обвинителска банда го кријат овој скандал.

Кривично дело чинат обвинителите заразувајки колеги, клиенти и граѓани.

Дали се заразени и Боки 13 и неговиот адвокат кои пријавуваа докази за кривичен прогон?

Време е обвинителството да се дезифинцира, комплетно, пишува Неделковски.

Latest News

(Видео) Beнeциja пpecyши: Kaнaлитe пpeтвоpeни во вaлkaни poвови

Италијанскиот град прочуен по своите канали и романтичните пловења со гондолите, создава сосема различна слика во време на големата...

More Articles Like This