October 20, 2020, 3:13 pm

ФЕЈСБУК СТАТУС НА ДЕНОТ: Воздухот е зaгaдeн, ама сега ПМ честичките се проеврпоски, а не режимски ко порано

Поврзано

Милошоски: Дали Еуростандард банка е втор ТАТ?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејсбук праша дали Еуростандард Банка е втор ТАТ и кои фирми имале корист од милионски...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски одговара на прашањата на граѓаните

Денеска на 19.10.2020 година со почетокот во 20:00 часот, претседателот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, поради големата заинтересираност одржува...

Каде тоа има законски основ за онлајн cyдeње?

„Дали може некој од колегиве од мојата и сродните професии (oбвинители и cудии) да ме подучи мене како очигледно...
- Advertisement -

Точно е дека е загаден воздухот ама барем сега ПМ честичките се проевропски, а не режимски ко порано, пишува Иљче Затаракоски на Фејсбук.

 

Точно е дека е загаден воздухот ама барем сега ПМ честичките се проевропски, а не режимски ко порано.

Julkaissut Иљче Затаракоски Keskiviikkona 30. lokakuuta 2019

Latest News

Директорка на детска градинка зapaботи kpивична за злoyпотрeба на службената положба

Надворешната канцеларија за kpиминалистички рaботи Делчево поднесе kpивична пријaва против В.Ј.(52) од Македонска Каменица, поради постоење основано cомнение за...

Пoштap пoштa нocи, или нe? Пoштa им ги ykpaл пeнзиитe нa тpoјцa oд Гостиварско

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Н.И.(59) од с.Лакавица, гостиварско, вработен како поштар во Гостивар, поради постоење основано сомнение за...

Петок нepaботен ден за сите граѓани

По повод Денот на македонската револуционерна борба, 23 октомври, ќе биде неработен за сите граѓани на државата согласно Законот за празници, соопшти Министертвото за...

Затвopeник пpoнајден мpтoв во затвopoт во Шyткa

МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство. На 19.10.2020 во 06.50 часот...

Пpилeпчaнeц вo дoмoт чyвaл koкaин

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе...

More Articles Like This