September 28, 2021, 10:55 am

ФЕЈСБУК ТРОЛОВИ КАКО СОВЕТНИЦИ НА МИНИСТЕРОТ ВО МВР: Кога министерството си го третираш како сопствен партиски штаб!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повеќе од сигурно СДС започна да го третира МВР како партиски депанданс, најверојатно поради непосредната близина до нивниот централен штаб, па за оние за кои нема место во штабот, Оливер наоѓа место во другиот штаб, во МВР

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Изгледа поради непосредната близина СДСМ го третира МВР како депанданс на нивниот централен штаб па таму ја ухлеби и верната партиска активистка Магдалена Несторовска, во слободно време Фејсбук трол за козметички производи за нега на коса, чаеви и препарати за цвеќиња. И да се закарува со Стевчо Карпош поради претходната општинска кариера. Повремено и со Меџити и Незири од ДУИ ама за Теута не смее да зуцне 

Од каде и да почнеме да ги анализираме мудролииве на теткичево пак ќе дојдеме до фактот дека:

а. Се залетува

б. Објавува на ФБ

в. Треснува од земја и е демантирана од нејзините.

Би ги и издвоиле поглупавите моменти:

1. Се смее на ФБ дека имало комбиња за прислушување

Ја треснува од земја УБК на 25.07 2017 на интервјуто за Телма (https://www.facebook.com/generall.shepherd/videos/844790739046943/)

2. Се фали на ФБ дека преку синот го спречила издавањето на еврообврзницата за време на ВМРО.

Ја патосира Данска Тевдовски со задолжување 450 милиони евра за 120 дена власт. Сега синчето во HSBC си ќутии

3. Најавува и гарантира зголемена безбедност од доаѓање на Оливер на чело на МВР.

Прв ден на чело на МВР на Оливер и обид за убиство на дотогашниот министер за здравство на 500 метра од МВР.

Теткичево обожава да трачари и да превзема постови од човекот што мисли дека Тоше е жив 

Се смета себеси и синот за марксисти. Синот порано вработен во Ротшилд инвестмент сега во HSBC. Таа како марксист бара донации од USAID   

Има параноја дека некој ја следи и прислушкува на мобилен на ФБ на компјутер, а не знае дека информациите и излегуваат од што уста не знае да затвори. Ах да. На Фејсбук политичарите презентираат што сработиле, а не да препорачуваат шминки и цвеќиња. Ти немаш ништо сработено се ти е во најава.

ПС. Не ти е хакнат профилот, не знаеш да го заклучиш хахахахахаха. – стои во текстот на објавата на ФБ групата „МВР партиски штаб“

[/kopa_block_quote]

1 коментар

Latest News

Д-р Петличковски: Тpaтa дoзa нeмa да coздaде кoлeктивeн имyнитeт – сѐ yштe имa лyѓe кoи нe пpимилe нитy eднa

Директорот на Институтот за имунологија Александар Петличковски вели дека третата доза нема да помогне во зголемување на колективниот имунитет...

More Articles Like This