August 13, 2020, 9:33 am

ФИЛИПЧЕ ВМЕШАН ВО PEKETOT: Ckандалозно признание на Орце Камчев во cyдницата

Поврзано

Се чека на Koмисијата за зapaзни болecти и Владата да одлyчaт како ќе се одвива учебната година

– Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок,...

Џафepи ја откажа седницата за избор на претседател на Собранието, денес доби внук

Претседавачот на конститутивната седница Талат Џафери денеска го откажа продолжението на седницата, на која требаше да се избере претседател...

Пeтминa пaтници од лeтoт Скопје-Тypкy во втopникoт пoзитивни на Koвид-19

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку...
- Advertisement -

Драма во судницата во Кривичниот суд, штотуку Орце Камчев призна дека на една од средбите со Бојан Јовановски бил присутен министерот за здравство Венко Филипче. На конкретно прашање на Бојан Јовановски за една од средбите со Орце Камчев, сведокот одговори:

-Бев повикан во твојот дом на средба за да ми понудите одредена работа која што јас ја одбив.

-Дали ќе кажете кој беше присутен.=, потпраша Јовановски.

-Не би коментирал, одговори Камчев.

Одговорете истакна судијката која забележа дека тоа може да е битно.

-Беше присутна жената нова кај Бојан што работи, беше присутен Зоки Кичевскиот и беше присутен министерот за здравство, додаде Камчев.

Кој министер, потпраша Јовановски.

Министерот за здравство, Венко Филипче, одговори Камчев.

По што судијката го прекори Камчев дека на тоа прашање веќе одговорил, односно немало потреба да го каже неговото име.

Дали во мое присуство јас вие и уште неколку присутни сме разговарале за надлежаната обвинителка во случајот Рекет, запраша Јовановски, мислејќи на Русковска.

Не, одговори Камчев по што судијката пак го прекина Јовановски.

Дали

Latest News

Се чека на Koмисијата за зapaзни болecти и Владата да одлyчaт како ќе се одвива учебната година

– Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок,...

Kopoнавирусот се пpeнесува пpeку зaмpзнaта храна, пронajден на пилешки крилца увeзeни од Бразил

Примерок на смрзнати пилешки крилца увезен од Бразил во Кина е тестиран позитивен на коронавирус, соопштија денеска локалните власти во јужниот кинески град Шенжен,...

Милчин за диноcaypyсите на Шилегов: Ceлото гopи, бабата се чeшлa

Поранешниот прв човек на „Институт Отворено општество – Македонија“, режисерот Владимир Милчин, на социјалните мрежи ја коментира најавата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов...

Бабата на Бoлсoнаро пoчинa oд КОВИД-19

Бабата на првата дама на Бразил почина во средата одкако цел месец се бореше со вирусот. Марија Апарецида Фирмо Фереира, била баба на Мишел Болсонаро,...

Џафepи ја откажа седницата за избор на претседател на Собранието, денес доби внук

Претседавачот на конститутивната седница Талат Џафери денеска го откажа продолжението на седницата, на која требаше да се избере претседател на Собранието, поради тоа што...

More Articles Like This