Филипче: Доколку нема промени, учениците од септември ќе се вратат во училишните клупи

Поврзано

- Advertisement -

Министерот за здравство венко Филипче во денешното гостување во „Саом вистина“ на Канал 5 истакна дека доколку нема позначајни промени во епидемиолошката состојба во Македонија, учениците ќе се вратат во училишните клупи.

„ Доколку продолжат трендовите и бројките и ситуацијата и понатаму е мирна, да учениците ќе се вратат во училиште без никакви рестрикции. Секако некои општи препораки ќе продолжат како често проветрување, отворен прозорец, а за маски согласно епидемиолошката слика во семптеври“, изјави министерот за здравство.

Latest News

(Видео) Џамбаски со ново фaшиcтичko видео – Ја освои и Македонија

Бугарскиот европратеник и заменик претседател на партијата ВМРО БНД на социјалните мрежи го сподели официјалниот спот на партијата кој...

More Articles Like This