Филипче и Заев два месеци го лaжат народот: Зошто Македонија е последна во регионот и Европа која ќе набави вакцини?

Поврзано

Доверба од коалиционите партнери не значи доверба кај народот

Со громогласен аплауз беа поздравени 62 зелени картончиња кои наводно значат доверба за Владата. Премиерот Зоран Заев сам побара...

Владата на Заев на стаклени нозе: Зaбрaната од 90 дена за ypивање на Владата не важи ако соберете мнозинство од 61 пратеник

Првичните реакции по потегот на Заев, денеска, веднаш и итно, очигледно во договор со ДУИ, да и се изгласа...

Лефков: Заев денес само го превоспитуваше мнозинството затоа побара да се гласа недоверба на Владата

Со барањето на Зоран Заев денес да се гласа за недоверба на Влада, тој само купи три месеци, бидејќи...
- Advertisement -

Ако Филипче и Заев два месеци тврдат дека обезбедиле вакцини зошто во Македонија не виде јавноста ниедна вакцина и зошто не е почната имунизацијата на граѓаните?, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата прашуваат зошто Македонија е последна во регионот и Европа која ќе набави вакцини?

-Како успеаја Албанија и Србија да набават вакцини, а Заев и Филипче не успеаја да набават? Каде се вакцините од Бугарија кои Филипче ги најавуваше? Каде се вакцините кои Грција требаше да ги набави за нас, за кои говореше Заев? СДСМ, Филипче и Заев лажат, но тоа не е најстрашно. Најстрашно е што поради тоа што лажат и се неодговорни луѓе се разболуваат и умираат, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Latest News

Тасева: Високата kopyпција е во високите ешалони на власта

Кога и да се објавеше индексот секогаш одеше како коментар од Владата дека тоа е само перцепција, и тоа...

More Articles Like This