ФИЛИПЧЕ НЕ ЈА ВАКЦИНИРАЛ СВОЈАТА ВНУКА?: Граѓаните го фатија министерот жив во лага

Поврзано

ТРИПУНОВСКИ ЗА ДИМКОВСКИ: Јас го разбирам, но нe го оправдувам откако втор пат бeга од ТВ ДУЕЛ со него

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство од СДСМ Трајан Димковски втор пат бега од телевизиско соочување со дополнителниот заменик...

ТРИПУНОВСКИ: Приоритет за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде аграрниот сектор и водостопанството

Дополнителниот заменик министер за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски во вечерашното гостување во еимсијата Што не е јасно...

Се погласни се обвинувањата на адреса на министерот за здравство Венко Филипче кој според граѓаните не ја вакцинирал својата внука туку тоа било само обид за собирање на политички поени и во функција на кампањата за вакцинација на децата. Според граѓаните на фотографијата од наводното вакцинирање има седум грешки кои укажуваат дека Филипче не ја вакцинирал својата внука.

-Да се посмееме, доста се расправаме
Пронајди ги 7те грешки на фотографијата:

1. Лицата не се во амбуланта, во канцаларија се

2. Сестрата не носи ракавици а вакцинира бебе

3. Бебето нема 13 месеци за да прими ммр

4. Ммр се прима во раче а не во ноџе

5. Кога се вакцинира се вади зелената капачка од иглата

6. Бебе обично мајка носи на вакцинирање а не чичко

7. Ако е само за позирање фотката, ќе ги занемариме горните 6

Добра ноќ ваксери, антиваксери, максери, факсери – живи и здрави да сте ми, пишуваат граѓаните на Фејсбук.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10161182474230696&set=a.10150348912610696&type=3&theater

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести