April 22, 2021, 10:11 pm

ФИЛИПЧЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ОДГОВАРА KPИВИЧНО ЗА ЗАГPOЗУВАЊЕ НА ЗДPAВJЕТО НА ГРАЃАНИТЕ: Растот е далеку од линеарен, времето ќе покаже која е причината за маaнипyлациите

Поврзано

(Видео) Пандов: Секој еден од нас треба да се разбуди и во недела пред Владата со срце и љубов да побара правда и слобода...

Претседателот на патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ  Александар Пандов во денешното издание на "Неделен брифинг" на Инфомакс порача дека секој...

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

(Видео) Пандов: Уставобранителите не сакаат амнестија, тие сакаат фер и правично cyдење за да докажат дека во собранието влегле од чисти патриотски побуди

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...
- Advertisement -

Односот на Филипче е крајно непрофесионален и долен, со изјави кои од позиција од на министер дрско гази по сериозен бранд како сто е Аџибадем Систина.


На крајот ке заслузи кривична пријава за загрозување на јавно здравје- со тоа што погрешно ги наведува граѓаните и ги одвраќа да прават масовен скрининг- кој го прават сите земји со позитивно искуство во справувањето со Ковид -19 (Јужна Кореја, Холандија, Велика Британија, Кина).

Брзиот тест на Аџибадем Систина показува присуство на антитела ИГм и ИГг кои укажуваат дека лицето БИЛО ВО КОНТАКТ СО ВИРУСНАТА ИНФЕКЦИЈА, а НЕ СОМНЕЖ дека лицето било заразено, како што вели министерот.

По тој тест, што е неопходен за масовно тестирање на населението по препораките на СЗО, се прави дополнително детектирање на вирусот со молекуларен тест.
Позади ова толкување на резултатите на брзиот тест стојат СЗО, американската ФДА, а на локално ниво сериозни медицински авторитети (професори како Данаиловски, Димов, Докич..)

Дополнително, со тоа што одбива масовно тестирање на населението, министерот избира стратегија на потценување на секоја здрава логика. Како знае дали заразата со Ковид 19 “посакувано” линеарно расте, а не се можеби бројките вивнати, кога нема доволно брзи тестирања и резултати на што поголем број на граѓани?

Времето ке показе која е позадината на ваквите манипулации на министерот.

Boost

Односот на Филипче е крајно непрофесионален и долен, со изјави кои од позиција од на министер дрско гази по сериозен…

Posted by Александар Митовски on Thursday, April 2, 2020

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This