ФИЛМСКА КРАЖБА ВО ТУТУНСКА БАНКА: Вработен го ограбил трезорот и одземал 2 милиони франци – полицијата трага!

  • April 11, 2017
  • Коментари

Четириесет годишен вработен во Тутунска банка, вчера попладне го ограбил трезорот на банката. Случајот во полиција го пријавил директорот на трезорот во 16:58 часот.
trezor

Од полицијата информираат дека вработението Б.С. од трезорот одзел 2 милиони франци и 270.000 евра, ги ставил во ќеса и без да биде забележан излегол од банката.

Полицијата трага по лицето.

Претходно «
Следно »