ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ ВО КАРПОШ: Пет лица со пушки и пиштоли ограбиле казино

  • January 23, 2020
  • Коментари

Голем вооружен грабеш бил извршен утринава во казино во близина на Порта Влае. Како што изјавија од МВР за Инфомакс:

На 23.01.2020 во 06.27 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на бул.„Партизански одреди“ пет лица со зakaна со пyшки и пиштoли од вработените ги одзеле парите од дневниот промет, по што избегале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »