October 20, 2021, 11:28 pm

Фитнec клyб вo Скопје paбoтeл и пoкpaj зaбpaнaтa: Билe зaтeкнaти coпcтвeникoт и yштe шecт лицa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден извршиле контрола во фитнес клуб на „Партизанска“ во Скопје, при што било констатирано дека објектот работи и биле затекнати сопственикот и уште шест лица.

На 13.04.2021, по претходна пријава, полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје извршиле контрола во фитнес клуб на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, при што било констатирано дека објектот работи и внатре биле затекнати сопственикот Ф.Б.(35) од Скопје и уште шест лица.

За настанот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена пријава по член 206 од Кривичниот законик за „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This