August 13, 2020, 4:36 am

Фолксваген е нaјзaдoлжeнaтa компанија во светот

Поврзано

Ауди S3 Sporback и S3 Sedan, новата генерација на елеганција и брзина

Пред 20 години, Ауди го отвори пазарот за спортски премиум компактни модели со првиот S3 модел. Денес брендот ја претстави...

Новата Трофео колекција на Масерати

Масерати напиша ново поглавје во својата книга со проширување на нивната Трофео колекција. Масерати ги претстави новите верзии од веќе...

(Видео)Како да проверите дали е вратена километражата на автомобилот

Општо познато е дека има начин да се врати километражата на возилата, но има и паметни луѓе кои знаат...
- Advertisement -

Според најновите студии за време на кои се истражуваше бизнисот на околу 900 компании, германскиот Фолксваген е најголем задолжен.

Според најновите истражувања, германската компанија Фолксваген должи околу 192 милијарди долари, што е повеќе од многу земји, како Унгарија (101,9 милијарди) или Јужна Африка (180 милијарди) како што е наведено во текстот.

Се разбира, не е само Фолксваген на врвот на германските компании, исто така има и Дајмлер што некаде должи околу 151 милијарди долари, има и близу Toyota со 138 милијарди долгови, Форд должи околу 122 милијарди долари и БМВ 114 милијарди долари.

Меѓу десетте најзадолжени компании во светот, дури пет се од светот на автомобилската индустрија, и еве како изгледа списокот:

Фолксваген – 192 милијарди
АТ & Т – 176 милијарди
Дајмлер – 151 милијарди
Тојота – 138 милијарди
Софтбанк Груп – 135 милијарди
Веризон – 129 милијарди
Форд – 122 милијарди
БМВ – 114 милијарди
Корпорација Комарк – 104 милијарди
Анхусер-Буш – 96 милијарди

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This