ФОТГРАФИИТЕ ВО ЗАПЛЕНЕТИТЕ ТЕЛЕФОНИ НА ЏИХАДИСТИТЕ: Фотографии со малолетните сопруги на терористите на ИСИС!

Поврзано

ВИДЕО: Медицинска сестра им свири на виолина на пациентите кои бoлeдуваат од Koвид-19

После тешките смени во болниците каде ги лекуваат пациентите заразени од Ковид-19, медицинска сестра им свири на пациентите на...

C3O: Известени сме за одлуката на САД

Светската здравствена организација доби извештаи дека САД официјално го известиле генералниот секретар на ОН за повлекувањето од СЗО, но...

САД официјално се повлекуваат од C3O

Американскиот претседател, Доналд Трамп, официјално ги повлече САД од Светската здравствена организација (СЗО), кои ги обвинува за лошо управување...

Во телефоните запленети од борците на ИД пронајдени се шокантни фотографии, кои јасно покажуваат дека џихадистите женат малолетнички. Имено, на фотографиите се гледаат борци на ИД со видно помладни девојки, кои сигурно се помлади од 18 години.

dzihadista-i-maloletnica-foto-printscreen-twitter-1475243483-1001867

Иако девојките изгледаат среќни на сликата, може да се претпостави дека се купени или дека борците ги добиле во знак на балгодарност за оданоста кон калифатот.

dzihadisti-i-maloletnice-foto-printscreen-twitter-1475243617-1001871

Инаку, и порано медиумите пишуваа дека џихадистите дури и ги продаваат младите девојки кои ќе ги заробат, а најчесто тие се од Сирија или со курдско потелко
dzihadisti-i-maloletnice-3-foto-printscreen-twitter-1475243718-1001873

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести