January 19, 2021, 9:43 am

(Фото)ВЕЌЕ ПОЧНАА И ПРОВОКАЦИИТЕ: Албанците од денес одбиваат да зборуваат Македонски!

Поврзано

(Фото) Игор Џамбазов вo cвoj cтил: “Teпaвмe, co Чиле нeмa цилe-милe”

Македонија во третиот обид ја забележа првата победа на Светското првенство кое се одржува во Египет. Избраниците на Данило Брестовац...

Шарените се каат: „Учеството во шарената peволуција ми беше најголемата гpeшка во животот“

Голем дел од учесниците во таканаречената Шарена револуција, можеби со задоцнување, ја увидоа својата грешка. Иако предоцна, многумина од...

Инфомакс открива нова рекетарска шема

Со скандали дојдоа на власт, така и ќе си заминат. Извесен Коки Поки, член на една владејачка партија е замешан...
- Advertisement -

Порталот „Инфоњуз“ објавува сведоштва кои пристигнале до нивната редакција, но и поплаки од читатели кои уште првиот ден од изгласувањето на Законот за јазиците во собранието на Република Македонија со 69 гласа „ЗА“ имале проблеми на своите работни места.

Како што пишува „Инфоњуз“, едниот пример е од вработен во познат ланец на спортски обложувалници, а другиот од вработена во банка која се наоѓа во населбата Чаир.

6 КОМЕНТАРИ

Latest News

Cocтојбатa нa Koвид-19 во Македонија: Peчиcи 90.000 зapaзeни oд пoчeтoкoт нa eпидeмиjaтa – ова се деталите

Македонија има речиси 90.000 заразени лица од почетокот на епидемијаПериодов намален е притисокот врз болницитеОсум илјади „Фајзер“ вакцини ќе...

More Articles Like This