(Фото+Видео) ДОЈЧЕ ВЕЛЕ СО КАРТА ОД ОБЕДИНЕТА МАКЕДОНИЈА: Во коментарите ги потсетија дека фали уште еден дел за да биде цела

Поврзано

- Advertisement -

Дали Дојче Веле ќе ги [aзгневи Грците со оглед на ceпаратистичката мапа која ја прикажаа при интервјуто со претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски. Имено на картата нашата држава е нашишана како С Македонија, а делот на Егејска Македонија во Грција е обележан со друга боја и е напишан како само Македонија. На сево ова еден итар Македонец потсети дека на картата фали уште еден дел од Македонија за да биде цела.

 

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This