September 27, 2021, 12:14 pm

(Фото+Видео): Заев и Шилегов имaa co штo дa ce пoфaлaт – Cкoпje 2014

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Албанија, Еди Рама денеска се во Скопје каде одржаа и кафе средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев, информира репортерот на ТВ21.

На оваа средба присуствуваше и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Инаку, утре во Скопје ќе се одржи Економски форум за регионална соработка кој е од исклучително значење.

На овој значаен настан ќе бидат присутни претставници на повеќе од 300 компании од Албанија, Србија и Северна Македонија, од повеќе други земји од регионот, како и претставници од меѓународните институции кои пројавија голем интерес да бидат дел од овој Форум.

На настанот ќе биде објавено и новото име на регионалната иницијатива која досега беше неформално нарекувана како „Мал шенген“.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Извор: mk.tv21.tv

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Вpaбoтeн вo МBP, и пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт двa пaти co нoж – oвa ce дeтaлитe

Вчера по кратка расправија во село Ржаничино, Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и...

More Articles Like This