(Фото+Видео) Нepeaлнo..: Oгpoмни дyпки ce oтвopaaт вo зeмjaтa пo cилниoт зeмjoтpec вo Хрватска

Поврзано

Pama: JaHша одамна ми покажа мапа со пpoменети граници на 3aпаден Балkaн

Рама вели дека постои мапа во врска со промената на границите на земјите од регионот на Западен Балкан. Тој...

Африм Исмаиловиќ побарал азил, Косово не одговара на барањето за ekcтрадиција

Иако македонските власти дале гаранции дека на Африм Исмаиловиќ, осуден на доживотен затвор во процесот „Монструм“ за петкратното убиство...

HeBoља во паниka: На стадионот во Хумска пронајдена ДHK на една од жр твите

Во криминалната група на Веља Невоља и Марко Миљковиќ наречен Месар, завладела паника. Биле сигурни дека нема да бидат обезбедени...
- Advertisement -

Во населеното место Меченчани, недалеку од Петриња во земјата се отвораат огромни дупки по силниот земјотрес од 6,2 степени кој го погоди овој регион.

Дупките се со различна голема, а широки се и по неколку метри.

-Постојано се шири, ужас, стои во една од објавите на Фејсбук.

На повеќе места се создадени десетина дупки. По силниот земјотрес, во период од 60 часа регистрирани се 75 потреси.

Во Хрватска денеска е прогласен Ден на жалост во знак на сеќавање на жртвите.

U Mečenčanima se otvorilo nekoliko rupa u zemlji…

Posted by Daniel Pavlić on Friday, January 1, 2021

Latest News

Мицкоски до власта: Ова е тepopизам, а не 27 април

Претседдателот на ВМРО-ДПМНЕ реагираше на дрскоста на владеачката СДСМ, која со притисокот врз болните пратеници кои со скафандери се...

More Articles Like This