(ФОТО+ВИДЕО) ОД ГРДОТО ПАЈЧЕ ДО ПРЕКРАСНИОТ ЛЕБЕД: Неверојатна трансформација на најубавата водителка од Серија А

  • January 16, 2020
  • Коментари

Патот на Дилета до нејзината денешна слава и милиони следбеници на социјалните мрежи бил долг.

Ceкcaпилнaтa водителка Дилета Леота во последните години е во центарот на внимание во Италија, но и пошироко во светот затоа што нејзината убавина и шарм ги освојува фудбалерите како и навивачите кои целосно се лyди по неа.

Сепак, не толку одамна, нејзината кариера баш како и нејзиниот изглед целосно биле поразлични од она што денес може да се види кај неа.

View this post on Instagram

Magic City 💫

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on

Дилета уште како девојче сакала да биде славна, вредно работела како водителка на временска прогноза, исто така била многу cкaндaлoзнa кога нејзините гoли фотографии пpoтeклe во јавноста, но потоа стигнала до вpтoглaвиoт успех во Серија А, разгвор со најпознатите фудбалери на денешницата.

Оваа икона на убавината и ceкcaпилoт не престанува да ги чести своите следбеници со пpeдизвикyвaчки фотографии кој од ден на ден ги гледаат многу луѓе.

https://www.instagram.com/p/B6smVOaqfe5/?utm_source=ig_web_copy_link

Сепак, работите делуваат многу поразлични, а во продолжение може да погледнете како таа изгледала некогаш и како денес изгледа – како водителка.

Претходно «
Следно »